BEST For Energy Projesi Çevrim İçi Açılış Etkinliği: Türkiye'de Temiz Enerji Teknolojileri Paneli

BEST For Energy (Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi - Boosting Effective and Sustainable Transformation for Energy) Projesi kapsamında, ülkemizde temiz enerji ve temiz teknolojiler konusunda farkındalığın artırılması amacı ile ilk etkinliğin 9 Aralık Çarşamba günü çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlandı.

Çevrim içi etkinlikte; projenin kısa tanıtımı ve sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı ve Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can’ın moderasyonunda, Türkiye’de temiz enerji teknolojilerinin mevcut durumunun ve gelecek potansiyelinin değerlendirileceği bir panel oturumu yer almaktadır.  

BEST For Energy, İzmir ve çevresi için 3 yıllık bir bölgesel kalkınma projesi olma özelliği taşıyor. İzmir Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) ortaklığıyla yürütülen projenin amacı; temiz enerji ekipmanları imalatı, temiz teknolojiler ve ilgili hizmet sektöründe rekabetçi bir küme geliştirmektir. Proje ile temiz enerji değer zincirinin geliştirilmesi ve böylece Türkiye’nin rekabet gücünün artırılması ve endüstriyel dönüşüme zemin yaratılması hedeflenmiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve İZKA tarafından ENSİA ortaklığıyla yürütülen Proje; İzmir’in yeşil büyüme çalışmaları için büyük önem taşıyor.

 

Toplantı tarihi: 9 Aralık 2020
Saat: 14.00
Kayıt adresi: https://best.eplatform.live/

 
Detaylı Bilgi ve İletişim için: 
Elif Seyhan (Proje Asistanı)
0 505 659 4674