GENÇLER İÇİN

BEST For Enerji Projesi, sektöründeki kariyer imkanlarını, temiz enerji ve temiz teknoloji konularında üniversite öğrencilerinin farkındalığını artırmayı hedeflemektedir. BEST For Energy Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik planlanan etkinlikler şunlardır.
 
Üniversite Öğrenci Kulübü Etkinlikleri
 
Öğrenci kulüpleri tarafından gerçekleştirilecek “Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji” teması ile uyumlu etkinlikler, BEST For Energy Projesi kapsamında desteklenmektedir. Proje süresince toplam 9 adet etkinliğin desteklenmesi hedeflenmektedir. 
 
 
Ideathonlar
 
Belirli konularda yeni fikir ve projelerin hayata geçirilmesi amacı ile katılımcıların, etkinlik temasına uygun olarak, takımlar halinde yarıştıkları etkinlikler olan Ideathonlar, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve genç girişimcilerin katılımı ile düzenlenmektedir. Katılımcıların, mentör desteğinden de faydalandıkları ve verilen temaya uygun olarak geliştirdikleri projeler, jüri değerlendirmesine sunulmakta ve her etkinlikte dereceye giren öğrencilere ödüller verilmektedir. BEST For Energy Projesi kapsamında toplam 6 adet Ideathon etkinliği düzenlenmektedir. 
 
     
   
 
Sorularınız ve detaylı bilgi için
 
imge.ozdemir@bestforenergy.org