GENÇLER İÇİN

BEST For Energy Projesi temiz enerjiye ilişkin konularla ilgilenen gençleri, özellikle de üniversite öğrencilerini çalışmalara dahil edecektir. Proje, kapsamı genişletmek ve daha fazla bireye fayda sağlayabilmek için sosyal gruplara ve topluluklara destek olmayı amaçlamaktadır.

Girişimci zihin yapısına sahip üniversite öğrencileri, KOBİ’lere verilen Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri (ATS) Programları ile sunulacak olan tematik eğitim programlarından faydalanabilecekler. Öğrenci kulüpleri, düzenlenecek ideathon etkinliklerine katılıp becerilerini geliştirebilir ve mezuniyet öncesinde geleceklerine yatırım yapabilirler.

‘Hackathon’ konseptinden ilham alan ‘Ideathon’ etkinlikleri; insanların yaşamları içinde karşı karşıya kaldıkları sorunlara yenilikçi çözümler geliştirme yeteneklerini geliştirmektedir. Ideathon, proje bazlı rekabetçi yarışma modeli kullanarak, insanların içindeki potansiyeli fark etmelerini ve bu sayede olumlu değişimin temsilcisi olmalarını sağlamaktadır. Katılımcıların diğer insanlarla ve kuruluşlarla etkileşimlerini geliştirebilmeleri için sosyal beceri ve kişisel gelişim yetenekleri kazanmaları sağlanır. Sosyal beceriler, zaman yönetimi, takım çalışması ve iletişim yönetimi konularını içermektedir. Öte yandan proje yönetimi eğitimleri de katılımcıların yenilenebilir enerjiye ve/veya enerji verimliliğine ilişkin yerel sorunlara çözüm bulabilmeleri için inovatif projeler tasarlamalarını sağlayacaktır.