GENÇLER İÇİN

BEST For Enerji Projesi, sektöründeki kariyer imkanları, temiz enerji ve temiz teknoloji konularında üniversite öğrencilerinin farkındalığını artırmayı hedeflemektedir. BEST For Energy Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik planlanan etkinlikler şunlardır.

 

Üniversite Öğrenci Kulübü Etkinlikleri

Öğrenci kulüpleri tarafından gerçekleştirilecek “Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji” teması ile uyumlu etkinlikler, BEST For Energy Projesi kapsamında desteklenecektir. Proje süresince toplam 9 adet etkinliğin desteklenmesi hedeflenmektedir. 

Ideathonlar

Belirli konularda yeni fikir ve projelerin hayata geçirilmesi amacı ile katılımcıların, etkinlik temasına uygun olarak takımlar halinde çalışarak yarıştıkları etkinlikler olan Ideathonlar üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve start-up’ların katılımı ile düzenlenecektir. Mentör desteğinden de faydalanacak olan katılımcıların verilen temaya uygun olarak geliştirdikleri projeler jüri değerlendirmesine sunulacak ve her etkinlikte dereceye girecek öğrencilere ödüller verilecektir. BEST For Energy Projesi kapsamında toplam 6 adet Ideathon etkinliği düzenlenecektir. 

Sorularınız ve detaylı bilgi için

imge.ozdemir@bestforenergy.org