ÇOCUKLAR İÇİN

BEST For Energy Projesi kapsamında, çocuklar için farkındalık artırıcı etkinlikler organize edilecektir. Çeşitli yaklaşımlarla organize edilecek etkinlikler, öğrencilerin temiz enerji konsepti hakkında bilgilenmelerini sağlayacaktır. Etkinlikler kapsamında kaynaşma, ekip oyunları, takım çalışmaları, tartışmalar, sunumlar, simülasyon oyunları ve kendin-yap bölümleri gibi yaygın eğitim yöntemleri kullanılacaktır. Program kapsamında 4-18 yaş aralığındaki çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenecektir ve her bir etkinliğin seviyesi, çocukların kendi yaş gruplarına uygun olarak tasarlanacaktır.

İlgiyi canlı tutmak ve etkinliklerin çocuklar için eğlenceli/bilgilendirici olmasını sağlamak adına programda interaktif bölümler, boyama bölümleri, güneş/rüzgâr çiftlik gezileri, simülasyon oyunları, kısa tiyatro bölümleri, takım çalışmaları ve tartışma bölümleri yer alacaktır.

Çocuklar bu sayede erken yaşta sürdürülebilirlik ve yenilebilir enerji hakkında önemli bilgiler edinecek ve bu bilgileri alacakları tatlı sürprizlerle akıllarında tutacaklardır.